„ Niedziela ze sztuką” w Stróży

 W dniu 30.08.2020r. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. ks. Zielińskiego w Stróży odbyła się impreza pod nazwą „Niedziela ze sztuką”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży – Kolonii. Impreza została współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich : Europa inwestująca w obszary wiejskie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00.

     Na imprezę przybyli przedstawiciele władz Gminy w osobach Wójta Gminy Mirosława Chapskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Kraśnik Leszka Bańki.
Z ramienia Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej przybyłą pni prezes – Wioletta Wilkos. Przybył także radny Powiatu Kraśnickiego pan Andrzej Maj oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim pan Marcin Siemion. Z zespołem „Błękitne Korale” przybyła pani dyrektor Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku pani Małgorzata Jamróz.

   Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości i mieszkańców gminy przez Wójta Gminy Kraśnik i Przewodniczącego Rady Gminy Kraśnik zabrała głos pani Wioletta Wilkos. Następnie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży – Agnieszka Lidia Płatek – przedstawiła przybyłym gościom lokalnych twórców, którzy prezentowali swoją twórczość. Byli to : garncarz – pan Arkadiusz Maj, pszczelarz –pan Radosław Latawiec, pani Iwona Hałabiś wykonująca ozdoby z filcu i papieru oraz pani Bożena Oleszko wykonująca produkt tradycyjny – słodkowską kapustę z grzybami.

   Przybyli na spotkanie mieli okazję do zapoznania się z tajnikami wyrobów poszczególnych twórców. Garncarz, pszczelarz oraz wykonawczyni ozdób z papieru i filcu przeprowadzili mini warsztaty na zasadzie pokazu. Dodatkową atrakcją imprezy był koncert zespołu „Błękitne Korale” działającego przy Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku oraz występ młodej wokalistki Emilii Rycerz i dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Słodkowie Trzecim.  

Może Ci się również spodoba

Skip to content