Dzień pszczoły

     Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pszczoły, w dniu 17 maja 2023 r., Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży zorganizowała dla dzieci z Przedszkola spotkanie
z pszczelarzem, mieszkańcem naszej Gminy, panem Łukaszem Woźniakiem. Prowadzący pasiekę „Miodowy Duet” w Spławach Drugich  pan Łukasz opowiedział dzieciom jak pszczoły produkują miód i jak wygląda ul  od środka. Wielkie zainteresowanie dzieci wzbudziły akcesoria pszczelarza czyli ramki, dmuchawa oraz kapelusz z siateczką, który dzieci mogły założyć. Przedszkolaki wykazały się wiedzą o pszczołach i ich znaczeniu w przyrodzie, odpowiadając chętnie na pytania gościa. Na zakończenie Dnia Pszczoły Madzia z grupy „Pszczółki” zaprezentowała specjalny wiersz napisany przez panią Agnieszkę z Biblioteki
i wręczyła panu Łukaszowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za ciekawe spędzony czas. Miłe spotkanie z pewnością pogłębiło u słuchaczy zainteresowanie rolą pszczoły dla świata, tym bardziej, że  Pan Łukasz przekazał dla dzieci miód  do degustacji, który podany na wafelkach na podwieczorek spotkał się z wielkim uznaniem przedszkolaków.       

Może Ci się również spodoba

Skip to content